2. Florbalový amatérský turnaj, Nový Bydžov

V pořadí druhý, Florbalový amatérský turnaj se odehrál 5. října 2019, opět v prostorách tělocvičny školy VOŠ a SOŠ, Jana Maláta 1869, v Novém Bydžově. 

Velkým překvapením byl tým Chlumecký Flóčko, jehož průměrný věk nepřesáhl hranici 14 let! Pyšnit se mohli dvěmi zaslouženými výhrami nad Strojárnou HK (3:1) a Jägermeister Team (4:2) a pořádně zdramatizovali i duel o semifinále s Mitrans HK. Skončili na krásném 5. místě. V příštích ročnících budou vážní adepti na boje o medaile.

Vyhrocené utkání o bronz mezi FDi Teamem a Mitrans HK skončilo příznivěji pro FDi Team (5:4).

Turnaj byl doslova celodenní záležitostí. Odehrálo se celkem 27 zápasů, nastřílelo se spoustu gólů, vypilo hodně piva, zkrátka celý turnaj proběhl bez větších komplikací.

Děkujeme všem hráčům za účast a budeme se na Vás opět těšit 8.2.2020.

Michal Kubelka - organizátor

Turnaje se zúčastnilo celkem 7 týmů. 

Hráči k nám přijeli z Chlumce nad Cidlinou, Hořic, Hradce Králové a dokonce až z okolí Kladna, odkud nás navštívil usměvavý tým s celkem výstředním názvem Tvoje Máma. Ti si turnaj pochvalovali nejen kvůli kvalitním týmům a dobré hře, ale také kvůli dostatečnému množství piva, které musela obsluha, díky nadměrné spotřebě našich milých kladeňáků dokupovat během turnaje. 

Zřejmě pivní síla (a nejen ta) je dovedla až na 2. místo.

Na turnaji nechyběli ani obhájci titulu minulého ročníku, Black Raiders. Velkou otázkou turnaje bylo, zda-li tyhle borce v černo-růžových dresech, dokáže některý z týmů porazit. A výsledek? Ne, opět to nevyšlo. Black Raiders jsou i ve druhém ročníku florbalového amatérského turnaje bez ztráty vítězství a odnesli si tak zaslouženě ceny a skleněný pohár na míru, za 1. místo. Ve finále si hravě poradili s Tvojí Mámou, 7:3. Ovšem již zmíněný tým Tvoje Máma dokázal zlatým hochům uzmout bod, v základní části, kdy zápas dospěl až do prodloužení, ve formě samostatných nájezdů. Podobné drama sehráli Raideři i v semifinále, ve velkém derby s Mitrans HK, které opět rozhodli Black Raiders, v nastaveném čase, perfektní střelou do "šibenice".

Nejlepší hráč: Oldřich Vaňkát (Black Raiders)
Nejlepší brankář: Marek Obr (Black Raiders)

Cena pro rozhodčího turnaje: Filip Wágner