3. Florbal Cup, Nový Bydžov

V pořadí třetí, Florbal Cup, Nový Bydžov se odehrál 8. února 2020, opět v prostorách tělocvičny školy VOŠ a SOŠ, Jana Maláta 1869, v Novém Bydžově. 

Letošní, 3. Florbal Cup, Nový Bydžov zaznamenal řadu novinek, včetně většího zájmu o tuto florbalovou událost na novobydžovsku. Oproti minulému turnaji se počet družstev navýšil o další 3 týmy. Turnaje se účastnilo celkem 10 týmů. Přivítali jsme celkem 6 nových celků, mezi nimiž byli Skoromistři z Holic, kteří dokázali přerušit vítěznou vlnu výher a zlaté hitparády Black Raiders.

Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, A a B, z nichž do vyřazovacích soubojů postoupily nejlepší 4 celky. Týmy na 5. místě si zahráli symbolický duel o 9. místo. Bohužel, rozlosování do skupin bývá občas zrádné, to potvrdil i tento turnaj. Celý turnaj byl v režii velice silné skupiny A, ve složení HC Flórbálek, Skoromistři Holice, Banda Kokotov, FDi Team a tradiční Black Raiders, kteří ovládli celé Play Off, včetně duelu o 9. místo. Nejvíce zklamaným týmem byly Mitrans HK, kteří po suverénní jízdě v slabší Skupině B, ve které nastříleli úctyhodných 27 gólů, utrpěli skalp, hned ve čtvrtfinále, kde nestačili na FDi Team, kteří měli postup do čtvrtfinále nejistý, ale nakonec si klikatou cestou došli pro bronzový pohár. Black Raiders letos neobhájili prvenství, dokonce si neodnesli ani stříbrný, ani bronzový pohár. Ve velké bitvě o 3. místo, kde na řadu přišlo infarktové prodloužení, slavil výhru již zmíněný FDi Team. Cestu do finále si probojovali nováčci Florbal Cupu, Nový Bydžov, HC Flórbálek a Skoromistři Holice. Celé Play Off, včetně finále suverénně ovládli pánové z Holic. Ve finále pomohl Skoromistrům Jan Fišar, který hattrickem dovedl svůj tým na první příčku turnaje a převzal si ocenění pro nejlepšího hráče a zároveň nejlepšího střelce turnaje. Trofej pro nejlepšího brankáře si s průměrem 1,73 gólů na zápas odnesl Antonín Sekyra. Vítěznému týmu moc gratulujeme.

Odehrálo se celkem 31 zápasů, nastřílelo se 166 gólů (5,35 / zápas), snědlo se 20 l guláše, vypilo 80 l piva. Nádhera! :-)

Velkou a rozhodně pro všechny hráče příjemnou novinkou byla účast dvou licencovaných rozhodčích, kteří po celou dobu turnaje řídili všechny zápasy v rámci duchu Fair Play. Další novinkou byla časomíra, kterou bylo nutné, alespoň provizorní cestou zprovoznit a vydařilo se. Vsítěné góly zároveň časoměřič odměnil gólovými chorály, které dodávaly energickou atmosféru, po čas celého turnaje.

Hladové krky zasytil vepřový gulášek a žíznivé krky osvěžilo čepované pivo, které teklo proudem.

Děkujeme tímto všem hráčům za účast na 3. Florbal Cup, Nový Bydžov a zveme Vás tímto na další, již 4. Florbal Cup, Nový Bydžov, který se uskuteční 27. června 2020.

Michal Kubelka
organizátor

Nejlepší hráč: Jan FIŠAR (Skoromistři Holice)
Nejlepší brankář: Antonín SEKYRA (Skoromistři Holice)

Rozhodčí turnaje: Lukáš Drahný, Pavel Špryňar